2017 Yılı Kısa Filmler Listesi - Kisafilm

İçeriğe git

Ana menü:

FİLMLER LİSTESİ


Kısa Film ve Belgesel
2017 Yılı Listesi


 
ARE YOU KİLİM ME?
  Ülke : Türkiye / Turkey, Renkli / Color, 2017, 4'
  Tür / Genre: Deneysel
  Yönetmen / Director: Burak Babayiğit, Pascal Hubrish
  Müzik / Music   by: Keosz
  Oyuncular / Casts: Nikitas Chaftis, Sevgi Orbay,   Aylin Doğaner, Pascal Hubrish
  Sinopsis /synopsis: Alman sanatçı Pascal Hubrich ve Türk yönetmen   Burak Babayigit arasındaki iş birliği sonucu "Areyoukilimme?"   (kilim = halı) ortaya çıktı. Bu film, geleneksel Türk kilimleri ve   manzaraları değiştiren insanların çeşitliliğini keşfetmek üzeredir.   Geleneksel motifleri modern tekniklerle bütünleştirmek için deneysel bir yol   tasvir eder. Filmde Yüksek kaliteli görüntüler ve VHS görüntüler arasındaki   geçişler ile insan vücuduyla etkileşim kurarak; kumaş gerçek işlevini   değiştirir ve yeni bir form alır.
  
"Areyoukilimme?" (kilim   = carpet) is calloboration between German artist Pascal Hubrich and Turkish   filmmaker Burak Babayigit. The shortfilm is about exploring the diversity of   people covered in Turkish kilims and changing landscapes. It portrays an   experimental way to integrate traditional motives with modern techniques. The   frames switch between high quality sequences and VHS cam. By interacting with   the human body the fabric changes its actual function and gets a new form.
  Burak Babayiğit Özgeçmiş / Biography :
  6 Kasım 1994’de Ankara’da doğdu. Lise eğitimini Anıttepe Anadolu   Lisesi’nde tamamladı ve ilk kısa filmi Beyaz ve Ben’i lise yıllarında çekti.   Daha sonra Adam ve Machine isimli iki kısa filmi daha oldu. Sinema tutkusu   bunlardan fazlasını istiyordu ve onun için daha fazlasını yapmak adına   İstanbul’a gitmeliydi; Bahçeşehir Üniversitesi’nin özel yetenek sınavına   girerek tam burslu okumaya hak kazandı. Bir süre sonra burada aldığı Video ve   Fotoğraf eğitiminin yeterli olmadığını fark edip okulu bıraktı. 2017 yılında   Bilgi Üniversitesi Sahne Sanatları Yönetimi bölümünü özel yetenek sınavıyla   %75 burslu kazandı ama gitmedi. Aynı yıl, İstanbul Üniversitesi Kültürel   Miras ve Turizm bölümünü kazandı ve bu bölümü okumaya başladı. Çeşitli   şirketlerde yönetmen ve görüntü yönetmeni olarak çalıştığı dönemde, 17   Haziran 2016’da vizyona giren ilk uzun metraj filmi B.O.K. – Bi’ O   Kalmıştı’yı çektim. 2017’de vizyona girecek Eğreti Gelin Ladik filminin   yapımcılığını yaptı. Aynı zamanda LABU kurucu ortağıdır. Ayrıca Zeitgeist   Turkey temsilciliği yapmaktadır.
I was born in Ankara on November 6th 1994. I took my highschool education   at Anittepe High School and made my first short film “Beyaz ve Ben” in those   years. After that, I made other short films which are named as “Adam” and   “Machine”. With these films i won many degrees both in national and   international fields. My cinema love was needed to be fed so i had to go to   Istanbul to make much more things about it. I won a scholarship with a   special talent exam from Bahçeşehir University. After a while, i thought the   education of Photography and Video was not enough for me then i drop out of   school. I am a student at İstanbul University and I study on Cultural   Heritage and Tourism now. While i was working as Director and D.O.P. in many   companies, i have shooted my first featured film, Bi’ O Kalmıştı in 2014 and   it’s shown around Turkey in 17 June 2016. LABU is the founding   partner. In addition to all these I am one of the representatives of Zeitgeist Turkey which is a community   is world wide known.
Web:burakbabayigit.com

 
İçeriğe dön | Ana menüye dön