AB İNSAN HAKLARI KISA FİLM YARIŞMASI - HABERLER

İçeriğe git

Ana menü:

HaberlerAB İNSAN HAKLARI KISA FİLM YARIŞMASI

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu tarafından düzenlenen 2018 AB İnsan Hakları Kısa Film Yarışması filmlerinizi bekliyor.
AB Türkiye Delegasyonu tarafından düzenlenen 2018 AB İnsan Hakları Kısa Film Yarışması, amatör ve profesyonel sinemacıları, bu yıl özellikle İnsan Hakları Savunucuları odaklı yaptıkları insan hakları temalı özgün bir kısa filmle yarışmaya davet ediyor.

2018 AB Kısa Film Yarışması, katılımcılara, insan hakları sorunları hakkında bilinç oluşturmak, insanları bu konular üzerinde düşünmeye teşvik etmek ve İnsan Hakları Savunucularının çalışmalarını onurlandırmak için bir fırsat yaratmayı amaçlamaktadır. AB İnsan Hakları Kısa Film Yarışması, katılımcılara insan hakları sorunlarına sinematik bir bakış açısından bakabilme şansı sağlayarak onlara filmlerini gösterebilecekleri bir platform sunmaktadır.

Finale kalan filmler, 2018’in Aralık ayında düzenlenecek 8. Avrupa Birliği İnsan Hakları Film Günleri kapsamında gerçekleşecek olan ve ödül sahiplerinin de açıklanacağı gala gecesinde izlenebilecektir.

Yarışmanın kazananlarına, yakında açıklanacak olan ödüller dağıtılacaktır.
Yarışmaya son katılım tarihi 8 Kasım 2018, saat 18:00’dir.

Finale kalan 10 film İnsan Hakları Filmleri kategorisinde, 5 film ise İnsan Hakları Savunucu Portresi dalında önceden belirlenecektir. Sinema sektörü çalışanları, akademisyenler ve sivil toplum çalışanlarından oluşan ana yarışma jürisi,  İnsan Hakları Film kategorisinde 3, İnsan Hakları Savuncu Portresi kategorisinde de 1 galip belirleyecektir.
Başvuruyla ilgili tüm bilgileri, aşağıdaki linkten indirebileceğiniz başvuru paketinde bulabilirsiniz.

Avrupa Birliği İnsan Hakları Kısa Film Yarışması 2018 – Yönetmelik


 
İçeriğe dön | Ana menüye dön