6.FİLMAMED BELGESEL FİLM FESTİVALİ - HABERLER

İçeriğe git

Ana menü:

Haberler6.FİLMAMED BELGESEL FİLM FESTİVALİ

FilmAmed Belgesel Film Festivali yeniden başlıyor.
Amed Kayapınar Belediyesi’nin desteğiyle daha önce beş kez gerçekleştirilen FilmAmed Belgesel Film Festivali bir yıllık bir aradan sonra yeniden sinemaseverlerle buluşuyor.

Daha önce beş kez düzenlenen Filmamed Belgesel Film Festivali dünyanın pek çok ülkesinden gelen filmleri ve yönetmenleri seyirci ile buluşturmuştur.
Yapılan panel, seminer ve söyleşilerle belgesel sinemanın sorunları, yapım koşullarının zorluklarının ortaklaşarak aşılması gibi pek çok konuda tartışmalar yürütülmüştür.
Yine festival bünyesinde verilen “belgesel film yapım desteği” çok sayıda belgesel filmin üretimine küçük de olsa destek olunmuştur.

Belgesel sinema için güçlü bir mecra olma yolunda ilerleyen FilmAmed Belgesel Film Festivali’nin devam ettirilebilmesini  oldukça önemli görmekteyiz. Tüm belgesel sinemacılara sesleniyoruz ve “FİLMİNİ AL DA GEL!” diyoruz. İmkân ve olanaklarımızın elvermemesi sebebiyle festivale kendi imkânları ve filmleriyle dayanışma içinde olabilecek yönetmenleri aramızda görmekten onur duyarız. Onun için bu yıl festivalimizi “FİLMİNİ AL DA GEL” çağrısı ile düzenliyoruz. Gelemeyen yönetmenlerin en azından filmini gönderip bu dayanışmaya ses vermelerini umuyoruz.

FilmAmed Belgesel Film Festivali

Son başvuru tarihi: 1 Mayıs 2018
Filmler şu adrese gönderilebilir:
Mail: filmamedd@gmail.com
Diclekent villaları. 257 sok. No:10 Kayapınar/Diyarbakır/ Pale Huner
İletişim: 05446331578


 
İçeriğe dön | Ana menüye dön