5. FİLMmich KISA FİLM YARIŞMASI - HABERLER

İçeriğe git

Ana menü:

Haberler


ÖZEL SAINT MICHEL FRANSIZ LİSESİ
5. FİLMmich KISA FİLM YARIŞMASI
Özel Saint Michel Fransız Lisesi bu yıl beşincisi düzenlenecek olan Filmmich Kısa Film Yarışmasına ev sahipliği yapmaktadır. Bu kapsamda bu sene Türkiye Geneli 5. Kısa Film Yarışması ve Festivali düzenlenecektir. Yarışmanın teması serbest konuludur.

AMAÇ:
Özel Saint Michel Fransız Lisesi, “Kısa Film Yarışması” ile öğrencilerin yaratıcılıklarını geliştirmeyi, kısa film yapımını özendirmeyi, sinemanın gelişimine katkıda bulunarak öğrencilerin farklı konularda sinema diliyle düşünmesini sağlamaya çalışmaktadır.

KAPSAM:
a) Türkiye genelindeki liselerin öğrencileri katılabilir.
b) Saint Michel Fransız Lisesi Kısa Film Yarışması’nda kurmaca, belgesel ve animasyon şeklinde hazırlanmış eserler değerlendirilecektir.
c) Yarışmaya film, 2 kopya olarak Saint Michel Lisesinin adresine posta yoluyla gönderilmelidir. Ayrıca Saint Michel Lisesinin web adresinde bulunan başvuru
formunun eksiksiz doldurulmuş ve imzalanmış kopyası da eklenmelidir.
d) Yönetmen filmle beraber öğrenim gördüğü okuldan aldığı öğrenci belgesini de göndermek zorundadır.
e) Ödül kazanamayan yönetmenlere e-mail yoluyla katılım belgesi gönderilecektir..
f) Ödüller birden çok film arasında paylaştırılamaz.
g) Jürinin kararı kesindir, itiraz edilemez, değiştirilemez. Eser sahibi, adli ve idari yargı yoluna müracaat haklarından vazgeçmiştir.
h) Yarışma filmleri seyircilere, Saint Michel Kısa Film Festivali Düzenleme Komisyonunun belirleyeceği salonlarda ve programa göre sunulur.
i) Yarışmaya katılacak olan filmler, DVD/HD/BLUERAY ve PAL Sistemlerinden biri ile kaydedilmiş olmalıdır.
j) Filmler ve istenilen belgeler 1 Nisan 2018 tarihine kadar okulun posta adresine gönderilmelidir.
“Saint Michel Fransız Lisesi Abide-i Hürriyet Caddesi No: 17 Şişli / İstanbul”
k) Kısa film yarışmasında filmlerin süresi en az 3, en fazla 15 dakika ile sınırlıdır.
l) Yarışmacılar, filmlerde kendilerine ait görüntü ve müzikleri kullanmadıkları takdirde telifle ilgili her türlü yasal sorumluluk yarışmacıya aittir. Kullanılan müziğin telif hakkı sahipleri filmin sonunda belirtilmelidir.
m) Yarışmaya katılacak eserler Milli Eğitimin amaç ve ilkelerine uygun olmalıdır.
n) Yarışmaya gönderilen filmlerin iadesi yapılmayacak, filmler Özel Saint Michel Fransız Lisesi Kısa Film arşivinde yer alacaktır.
o) Saint Michel Lisesi, yarışma şartnamesinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
p) Yarışmaya katılan eser sahipleri, şartnameyi kabul etmiş sayılır.
r) Afiş ve şartname okulun web adresinde bulunmaktadır.

ESERE AİT HAKLAR:
Yarışmacı her türlü görsel, işitsel ve yazılı doküman ve belgelerinin çoğaltma, yayma, yayınlama gibi fikir ve sanat eserleri kanunundan doğan tüm haklarına kendisi sahiptir. Ancak, eser sahibinin izniyle Özel Saint Michel Fransız Lisesi “Kısa Film Arşivi”nde bulundurulacak olan kopyalar, Özel Saint Michel Fransız Lisesi tarafından, tanıtım ve kültürel gösterimler amacıyla gerçek ve sanal ortamlarda yurt içi ve yurt dışındaki faaliyetlerde kullanılabilir. Bu kullanımdan dolayı, eser sahibi Özel Saint Michel Fransız Lisesinden herhangi bir telif ücreti talep etmeyecektir.

ÖDÜL:
• Jüri üyeleri tarafından birinci seçilen eserin yönetmeni 1500 TL ikinci seçilen eserin yönetmeni 1000TL, üçüncü seçilen eserin yönetmeni 750 tl para ödülü ile ödüllendirilecektir.
• Kazananlar 19 Mayıs 2018 tarihinde okulumuzun Web sitesinde ilan edilecektir.


 
İçeriğe dön | Ana menüye dön