Mobile Film Festival - Kisafilm

İçeriğe git

Ana menü:

Haberler

MOBILE FILM FESTIVAL
2018 yılında 13’üncü kez düzenlenecek olan ‘Mobile Film Festival’ yeni katılımcılarını bekliyor. Cep telefonuyla çekilen 1 dakikalık filmlerin yarıştığı festival için başvurular ise başladı.

‘1 cep telefonu, 1 dakika, 1 film’ ilkesiyle yola çıkan ‘Mobile Film Festivali’, online düzenlenen uluslararası bir kısa film festivali. Festivalde 2017 yılında 62 ülkeden katılan 756 film içinden 51 film seçilmişti.

Herkesin ücretsiz katılım sağlayabildiği festivalde zorlayıcı koşullar bulunmuyor. Katılımcıları özel kurallarla sınırlandırmayan ve herkese ulaşabilmeyi hedefleyen festivale katılımcılar bir dakikalık kısa filmlerle katılabiliyor. Üstelik her katılımcı istediği sayıda film gönderme hakkına sahip. Film çekim tekniği konusunda da özgür bırakan festival için hazırlayacağınız kısa filmi tek planlı, kurgulanmış, duraksamalı canlandırma (stop-motion), özel efektli çekebilmeniz mümkün. Harici ses kayıt cihazları ya da cep telefonu aracılığıyla da ses kaydı yapabilirsiniz. Müzik konusunda ise; filmlerde kullanılan müziklerin tümü, telif hakkı bulunmayan müziklerden oluşmalı.

Genç yetenekleri keşfedip burslarla ödüllendirmek isteyen ‘Mobile Film Festivali’; yönetmen, oyuncu ve sinema endüstrisi profesyonellerinden oluşan jürisi tarafından belirlenecek kazananları şöyle ödüllendirecek:
“1 adet 66 000 TL değerinde, Uluslararası Büyük Ödül: Bu burs festivalin sponsoru olan BNP Paribas (TEB) bankası tarafından verilecek ve amacı deneyimli bir prodüktörle birlikte kazananın film çekimine bütçe sağlamak olacaktır.
2 adet 13 000 TL değerinde senaryo ve sahneleme ödülleri: Bu burslar CNC tarafından verilecek olup, kazananlara senaryo yazımı rezidansı sağlayacaktır.

Bu dört ödül dışında, en iyi kadın ve en iyi erkek oyuncu ödülleri, yine festival jürisi tarafından verilecektir. Jüri dışında verilen ödüller ise İzleyici ödülü, Senscritique  ve Digital Jüri ödülleri olacaktır.”

‘Mobile Film Festivali’ne 9 Ocak 2018 tarihine kadar http://www.mobilefilmfestival.com/adresinden başvuru yapabilirsiniz.
Festival hakkında detaylı bilgi için yukarıdaki adrese tıklayabilir ya da sosyal medya adreslerine göz atabilirsiniz.

 
İçeriğe dön | Ana menüye dön