11. AVRUPA BİRLİĞİ İNSAN HAKLARI KISA FİLM YARIŞMASI - HABERLER

İçeriğe git

Ana menü:

11. AVRUPA BİRLİĞİ İNSAN HAKLARI KISA FİLM YARIŞMASI11. AVRUPA BİRLİĞİ İNSAN HAKLARI KISA FİLM YARIŞMASI

Amatör müsün yoksa profesyonel mi? Tereddüt etme! İnsan hakları konularında 3 ila 10 dakikalık kısa filmlerinizi gönderin! Herhangi bir film tekniği uygundur! Bu yıl, insan hakları perspektifinden toplumsal cinsiyet eşitliği ve iklim krizi konusunda yapılan çalışmalar özel ödüller alacak.
Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, 11 yıldır İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin yıldönümünde AB İnsan Hakları Kısa Film Yarışması’nı düzenliyor.
Sizi, tüm bireylerin hayatlarını onurlu bir şekilde yaşamalarını sağlamak amacıyla Evrensel Bildirge’de ortaya konan devredilemez ve devredilemez insan hakları kavramına ilişkin görüşlerinizi ifade etmek için film ortamından yararlanmaya davet ediyoruz.

Bu yıl, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, başvuru sahiplerini cinsiyet eşitliği ile bağlantılı sorunları ele almaya ve aynı zamanda iklim değişikliği ile insan hakları arasındaki ilişkiyi keşfetmeye teşvik ediyor.

Amatör ve profesyonel film yapımcıları, katılımlarını 01 Temmuz – 01 Kasım 2021 saat 18:00’e kadar online olarak gönderebilirler. Herhangi bir tür veya tekniğe dayalı olabilen bu kısa filmlerin süresi 3 ila 10 dakika arasında olmalıdır. İnsan hakları konusunda ortak bir tartışma başlatmak için bize katılın.

Girişlerinizi EU-HRFilmDays@gopacom.eu adresine gönderin .

Yarışmaya başvuran filmler ön elemeye tabi tutulacaktır. Ana jüri, finalde İnsan Hakları kategorisinde 10, Cinsiyet Eşitliği kategorisinde 5 ve İklim Değişikliği kategorisinde 5 filmi değerlendirecek.

Tüm süreci ve gelişmeleri web sitemiz ve sosyal medya hesaplarımız üzerinden #EUHumanRightsShortFilmCompetition hashtag’ini kullanarak takip edebilirsiniz.

Başvurmak İçin
https://www.avrupa.info.tr/sites/default/files/2021-07/basvuru_formu_2021.pdf


 
İçeriğe dön | Ana menüye dön