ANTALYA 2023 FİLM UYGULAMALARI - HABERLER

İçeriğe git

Ana menü:

ANTALYA 2023 FİLM UYGULAMALARI

Haberler


        

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi, yeni ekip arkadaşlarımızı bulduğumuz, yeni filmcileri sektöre kazandırdığımız, festivallere giderek ödüller aldığımız “2023 FİLM UYGULAMALARI” kayıtları başladı.
.
Neler Yaptık, Yapacağız?
Katılımcılar ile birlikte 4 ay süren programımız, Antalya’da film üretme kolaylığından yola çıkarak, tüm yapımcılık ve yönetmenlik, filmcilik stratejilerimiz ile film üretenlere yoldaş olduğumuz, ilk defa film çekeceklere tüm teorik çalışmaları da kapsayan, Antalya’da film endüstrisinin merkezi olma iddiamızı ortaya koyduğumuz gelenekselleşen yeni bir hikaye…
.
Bu yıl tüm katılımcıların bireysel geliştirdikleri tüm projelere mentorluk yapılacağı özel bir yıl olacak. Sayısız projenin ortaya çıkacağı Antalya Film Ekibi’nin yapımcılığında hayata geçecek film ile klasikleşen bir serüven başlayacak. İlk defa deneyimleyecek veya deneyimli olanlar için ilk söylediğimiz ilk şey, bu bir kurs değil bu bir yapım programıdır. Bu program bir grup profesyonelin eşliğinde katılımcıları donatan, Akdeniz bölgesinin en donanımlı film ekipmanları ile doğru departmanlarda setlerde deneyim kazanmasını sağlayan bir yapı içerisinde olacağınız bir programdan bahsediyoruz.
Kamera Arkası ekibi ile stüdyomuzda uygulamalar gerçekleştirilirken diğer yandan Senaristler olarak iki grupta uygulama ekipleri oluşturulacak olup uzun metrajlı sinema filmleri yazımı gerçekleştirilecektir. Kamera önü yani oyunculukla ilgilenenler için şimdilik ön bir kayıt dönemi duyurduğumuzu ancak gerekli nitelik ve sayıya ulaşılması halinde bu atölyenin açılacağınıda eklemek isteriz.
.
Program süpervizörlüğünü “Senin Sineman” kitabının yazarı, atölye liderliği ile 86 ödüle şahitlik etmiş, uluslararası Finding Mother 2 ve Recipe For Happiness filmlerinin yürütücü yapımcısı, yapımcı ve yönetmen Doğacan Aktaş üstlenecek.
.
Program katılımcılarının herhangi bir ekipman satın alması gerekmemektedir. Tüm ekipmanlar Antalya Film Ekibi yapım şirketi envanterinden sağlanmaktadır.
Üniversite öğrencileri için özel bir burs bulunmaktadır.

Tüm sorular ve başvurular için: 0544 730 07 24

#antalyasinemaşehriolacak

 
İçeriğe dön | Ana menüye dön